Nové technologie pro vás nemusí být zdaleka nepřístupné. Právě internet, bez kterého si už náš každodenní život jen stěží umíme představit, nabízí spoustu možností i pro seniory. V pohodlí svého domova si můžete pustit rádio, přehrát audioknihu, kterou vám věnovala vnoučata, nebo se podívat na oblíbený film. Nebojte se nových technologií, omládněte!

Aby lidská mysl neochabla, je dobré ji stále něčím zaměstnávat. Na internetu pocvičíte mozek vyhledáváním informací a sebevzděláváním. Baví vás plést nebo rádi doma něco kutíte? Na internetu je spousta videotutoriálů, kde vám lidé zdarma ukazují, jak si sami můžete něco vyrobit. Naleznete zde i spoustu videokuchařek, se kterými si lehce krok za krokem připravíte specialitu, kterou ohromíte celou rodinu. Nejenže se naučíte něco nového, ale budete ze sebe mít i dobrý pocit. A to je základ psychické pohody.

Právě díky internetu můžete svoje staré koníčky dále rozvíjet, ale objevit i nové. Zajímá vás vojenská historie, zaniklé kultury nebo byste si prostě jen rádi přečetli o životě vaší oblíbené herečky či zpěvačky? Jednoduše díky internetovému vyhledávání najdete téma, které vás zajímá, a už listujete mořem informací, které na vás obrazovka vyplivne.

Každý den můžete libovolně rozšířit svoje znalosti podle toho, co vás momentálně zaujme. Nebo se můžete jednomu tématu věnovat intenzivněji v podobě online kurzů. Ty jsou placené, ale i zdarma. Jsou pravidelné a trvají delší dobu.

Díky online kurzům se můžete vzdělat v odvětví, které vás vždy zajímalo. Nyní na to máte čas, tak s chutí do toho. Další skvělou věcí na vyhledávání informací je fakt, že svému mozku dopřáváte pravidelný přísun podnětů. Najednou získáte znalosti o historických vozech či francouzských cukrovinkách, se kterými se můžete blýsknout před vašimi známými i vnoučaty. Až se vás opět zeptají, co je nového, tak už se od vás nedočkají toho „nic“. Spíše uslyší něco jako „no teď jsem viděl/a na internetu takovou zajímavou věc, to budeš koukat...“. A taky určitě koukat budou. Hlavně budou pyšní, že mají tak aktivní a moderní prarodiče.

Internet nemusí být jen zdrojem informací pro zábavnou konverzaci s vašimi blízkými. On vám tu konverzaci může přímo zprostředkovat. Díky programům jako Skype a podobně můžete komukoli zavolat a popovídat si. Jeho obličej uvidíte na obrazovce a hlas uslyšíte v reproduktoru. Můžete na sebe mávat nebo vám váš vnouček může ukázat, co hezkého nakreslil ve školce. Tato služba je zdarma, takže platíte jen měsíční poplatky za připojení k internetu. Můžete tedy zavolat komukoli, na jak dlouho chcete. Kamarádce a popovídat si o seriálech či knížce, kamarádovi a probrat výsledky právě skončeného utkání.

Na internetu si i pohodlně a rychle vyhledáte, jaké bude počasí a jaké akce se konají v okolí vašeho bydliště. Takto si naplánujete krásný výlet třeba na nedaleký hrad, kde se koná letní divadlo, nebo na komentovanou prohlídku rozhledny. Protože i když vás nové technologie budou fascinovat, nezapomínejte i na pravidelný pohyb. Ve zdravém těle se zkrátka šťastné mysli daří lépe.