Pro udržení psychické pohody je důležité stále udržovat sociální kontakty. Ani nejlepší televizní program vám nevynahradí příjemně strávené odpoledne v milé společnosti. Neuzavírejte se proto sami doma a dále udržujte přátelské vztahy s lidmi ve vašem okolí.

Nebojte se však ani vytváření přátelství nových. Nejlépe si tyto vztahy vybudujete a utužíte při společných činnostech. Navíc, není to pak větší zábava? Existuje mnoho klubů pro seniory, které pro vás připravují mnoho činností, do kterých se můžete zapojit. Samozřejmě je dobré brát v potaz vaši momentální fyzickou kondici, ale nabídka je dnes velmi široká, takže určitě najdete činnost, která vás bude bavit. Klidně vyzkoušejte i něco úplně nového, něco, co vás vždy lákalo. Vždyť nyní máte spoustu volného času, tak proč ho smysluplně nevyužít k rozvíjení vaší pohody?

Velkým trendem je například cvičení tai chi, které se dá provozovat uvnitř, ale za pěkného počasí i v parku. Jedná se o skupinové cvičení, při kterém jemnými a plynulými pohyby protáhnete a procvičíte celé tělo. Také je zde kladen velký důraz na psychickou rovnováhu člověka, který tai chi provozuje.

Jestli se obáváte, že by cvičení vestoje bylo pro vás příliš, zkuste cvičení na židli. Vaše nohy si sice odpočinou, ale krásně si procvičíte hlavně ruce. Také si protáhnete bolavý krk, šíji a zpevníte střed těla. Toto cvičení je výborné jako boj proti bolavým zádům.

Tyto skupinové aktivity ale nejsou zaměřeny jenom na sport. Můžete začít navštěvovat různé taneční soubory. Velice oblíbené jsou kroužky například country a lidových tanců. Zde se netančí pouze v párech, ale hlavně skupinově, takže není překážkou, pokud byste chtěli kurz navštěvovat sami.

Od tance už je to jen malý krůček ke zpěvu. Různé pěvecké sbory jsou také velmi oblíbené a rozšířené. Existují soubory, které kombinují tanec se zpěvem, ale můžete se přihlásit do jen čistě pěveckých skupin. Repertoár se řídí podle vkusu členů souboru, takže si opět zazpíváte své oblíbené písničky po boku nových přátel.

Pokud cítíte, že by vám spíše slušela prkna, která znamenají svět, zkuste divadelní spolky. Při učení textů si navíc krásně procvičíte paměť. A při ztvárnění legendárních rolí si i udržíte vitální kondici. A po dlouhých týdnech zkoušení můžete pozvat své blízké na představení. Odměnou vám bude nejen jejich potlesk, ale hlavně uznání, jak jste vitální a stále si užíváte života.

Zájmové kroužky pro seniory můžete využít k rozvíjení svého kreativního talentu. Baví vás malování, keramika nebo radši ruční práce jako pletení či drhání? V tom případě určitě neváhejte navštívit nejbližší ateliér, kde tyto krásné činnosti můžete dále rozvíjet ve společnosti podobně naladěných lidí.

Preferujete raději klidnější zábavu, u které si můžete více popovídat? Velmi oblíbené jsou také různé tematické večery, které jsou často spojeny s hraním deskových her. Popularitě se těší karetní večery, kde se u malých stolků hraje převážně bridž. Zažijete vzrušující večer, kdy nejde tolik o výhru, ale vítězem je každý, kdo si to náramně užije.

Máte tedy široký výběr aktivit, do kterých se můžete zapojit a libovolně je kombinovat. Nenechte, aby vás vyšší věk a stereotyp svazoval. Objevíte spoustu zajímavých věcí, poznáte nové lidi a hlavně – omládnete na duchu i na těle."