I když už jste na zaslouženém odpočinku a nechodíte do práce, nezapomínejte na pravidelné dovolené. Každý potřebuje vytrhnout ze stereotypů a dopřát si změnu prostředí. A to samozřejmě platí i pro lidi v postproduktivním věku.

Taková dovolená vás obohatí o nové zážitky. Probádáte zajímavá místa, nebo se i seznámíte s novými přáteli. Změna prostředí působí jako blahodárný elixír. Každý člověk potřebuje jednou za čas nabrat nové síly – jak psychické, tak fyzické. Právě s nárůstem počtu aktivních seniorů se zvyšuje i počet cestovních kanceláří, které svou nabídku přizpůsobili seniorům na míru. Takže si můžete užít dovolenou podle svých představ.

Spousta aktivních seniorů se bojí, že kvůli různým neduhům spojeným s pokročilým věkem jsou ve výběru dovolené omezeni. To už ale také tolik neplatí. Velké množství dovolenkových destinací právě s novou klientelou a jejími potřebami počítají. Takže už není takový nepřekonatelný problém vyjet na dovolenou, i když trpíte nějakými obtížemi. Například existují zájezdy, které berou v potaz speciální potřeby diabetiků a podobně.

Nabídka je tedy široká. Můžete konečně objevit krajiny, které jste si vždy přáli vidět, ale neměli jste na to čas, nebo klasicky odpočívat u moře. Vždyť plavání je jedna z nejšetrnějších aktivit, u kterých si protáhnete celé tělo. Prozkoumejte destinace na našem nejstarším kontinentu, ale pokud vám nevadí dlouhé lety a jste trochu dobrodruh, můžete se vypravit i za exotikou.

Pokud razíte raději tvrzení, že „všude dobře, doma nejlíp“, pak si jistě uděláte pěknou dovolenou v naší krásné republice. Je z čeho vybírat. České hory přímo vybízejí ke krásným vycházkám. Pokud si zvolíte aktivní dovolenou na horách, určitě vyzkoušejte chůzi s hůlkami, takzvaný nordic walking. Tímto přirozeným pohybem procvičíte celé tělo a posílíte kardiovaskulární systém. Tempo přizpůsobte sami sobě. Rozhodně není potřeba se hnát. Raději si vychutnávejte nádherné scenérie a osvěžující horský vzduch.

Další možností, jak si dopřát trochu toho relaxu, jsou lázně. Taková dovolená je pro opravdové požitkáře. V Čechách najdete množství lázeňských zařízení, která si pro vás připravila speciální kúry pro váš maximální relax. Navíc, lázeňská města jsou krásná a jejich kolonády přímo zvou k večerním procházkám.

A jak znáte hlavní město? Udělejte si dvoudenní výlet do Prahy a objevte její krásy. Na takový výlet s sebou můžete vzít i svá vnoučata. Praha nabízí potěšení pro všechny generace. Kromě klasických zajímavostí, jako jsou muzea a divadla, můžete poznat hlavní město i trochu netradičně. Například se můžete vydat na tajuplnou cestu po stopách alchymistů a umělců za vlády Rudolfa II. Vnoučata pak jistě ocení výlet do pražské zoo, která je čtvrtou nejlepší na světě. Krásné odpoledne můžete také prožít v jednom z místních aqua paláců. Vnoučata se vyřádí na spletitých tobogánech a skluzavkách, zatímco vy si můžete krásně zaplavat nebo odpočívat ve vířivkách.

Pokud poslední překážka k vysněné dovolené je skutečnost, že nechcete nechat svoje mazlíčky doma samotné, tak už to také není problém. Spousta zařízení rozumí svým hostům a jsou připraveni na cestování s vašimi čtyřnohými kamarády.

Tipy na dovolenou a různé slevové akce pak nejlépe najdete na internetu. Užijte si kombinaci odpočinku a pohybu – vrátíte se domů jako vyměnění."