Chcete skoncovat s leností a víkendovým válením na gauči? Nechte se vylákat sluncem a čerstvým vzduchem a vyrazte do přírody. A když s sebou vezmete rodinu nebo přátele, můžeme vám téměř zaručit, že budete mít z pohybu radost.

Navolno

Lesy, háje, zelená plocha… ideální místa k načerpání energie. Ve městech jsou těmito zelenými plochami, které vybízí k aktivnímu odpočinku, především parky. Můžete v nich provádět nejrůznější sportovní aktivity od běhání po kruhové tréninky. Většinu aktivit je navíc možné provádět v jakémkoli složení a se zapojením celé rodiny. Můžete se tak zcela jednoduše zapojit do pohybového rozvoje nejen svých dětí, ale i vnoučat a udržet tak v kondici i sami sebe. Do většiny parků s sebou navíc můžete vzít i svého pejska na vodítku. Pokud ho ale chcete nechat volně běhat, vždy se přesvědčte, že jste na místě, které je k tomu určené.

Multifunkční hřiště

I tak se dá park nazvat. Naleznete v něm nejen anglický trávník, který si přímo říká o piknik, ale i různá místa pro řádění svých ratolestí a samozřejmě i vaše. V každém správném parku rozhodně nesmí chybět pískoviště. Zkuste si dát se svými dětmi nebo vnoučaty soutěž, kdo postaví za odpoledne více hradů. O něco starší děti ocení všechny možné houpačky, skluzavky, kolotoče a pružinová houpadla. Zcela novou atrakcí jsou v poslední době hřiště s trenažéry. Nejsou primárně určena dětem, ale spíše dospělým, aby na čerstvém vzduchu mohli pracovat na své fyzičce.

autor: emu CNC (Eliška Mühldorfová)