Nemluvíme o vyladěném outfitu, i když ten je ke golfu částečně potřeba. Daleko důležitější než dokonalý obleček a naditá peněženka je správný švih. Doby, kdy byl golf klubovou záležitostí několika vyvolených, jsou naštěstí ty tam. Tak popadněte hole a utíkejte relaxovat na green.

Minimum kontaktu, maximum přírody

Golf se v poslední době stal velmi oblíbenou sportovní aktivitou. Golfových hřišť a tréninkových odpališť přibývá, proto se golf aktuálně netýká už jen uzavřeného okruhu snobů, zbohatlíků nebo byznysmenů. Zapomeňte na své případné obavy a račte vstoupit na pěstěný trávníček.

Nechte se zlákat krásně upraveným prostředím, které je jako stvořené k odpočinku. Vaše snaha dostat míček do jamky už může zůstat klidně jen přidanou hodnotou – čistě jen pro radost ze hry. Čas strávený v přírodě spojený s chůzí za míčky a jamkami výborně kompenzuje dnešní sedavý způsob života. Každý hráč se navíc stará jen o svou hru a svůj míček. Není tak konfrontován s protivníkem jako při jiných sportech a nehrozí mu žádný bolestivý střet a ještě bolestivější následky. Navíc díky „handicapovému systému“ spolu mohou smysluplně soutěžit i hráči odlišné výkonnosti a věku.

Patujte a cestujte

Golf je skvělou příležitostí k cestování. Na celém světě existuje neuvěřitelné množství golfových hřišť, která se mezi sebou předhání ve architektuře a designu. Většinou samozřejmě vychází z typu krajiny a flory daného regionu. Pokaždé je to ale velké překvapení a jistě vás bude bavit zdolávání nových překážek. Objevování nových míst je nekončící dobrodružství, které navíc můžete podnikat v jakémkoli věku a klidně s celou rodinou.

Autor: emu CNC (Eliška Mühldorfová)